yz logo
0232 489 88 92

Muhasebe Programları Hakkında Genel Bilgi

Muhasebe programı nedir neden kullanılır?

Muhasebe programları şirketlerin, ticari alacak-vereceklerini, şirket ile ilgili hesaplarını, bir düzen içinde bilgisayar ortamında tutmak için kullanıllan bilgisayar yazılımlarıdır.

Olumlu yönleri

  • Bu tür hesaplar Muhasebe programlarında tutulduğunda, diğer yöntemlere nazaran zaman ve maliyet açısından daha hesaplı olması.
  • Aranılan bilginin çok daha hızlı bulunması.
  • Hesaplara olan hakimiyetin çok daha yüksek olması.

Olumsuz yönleri

  • Düzenli şekilde yedek alınmadığı ve bu yedeklerin iyi bir şekilde korunamaması durumunda bilgilerin kaybolma olasılığı vardır.(Programı temin edeceğiniz firmayı ve kullanmak istediğiniz programı iyi seçin.)
  • Elektiriğin kesildiği durumlarda, mecburi olarak işe ara verilmesi.(Bu tür programlarla iş görecekseniz güç kaynağı (UPS) kullanmanız önerilir.)

iki tür muhasebe programı vardır.Bunlardan birincisi ön muhasebe programı diğeri ise genel muhasebe programıdır.

Ön muhasebe programı

Küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir. Tercih edilme sebepleri, bünyelerinde muhasebeci veya mali müşaviri bulunduramamalarıdır. Bu programlar, firmaların anlaşmalı oldukları muhasebeci veya mali müşavirlerine ön bilgi sunmak için tercih edilir.

Genel muhasebe programı

Bu programlar, firmaların tüm muhasebe ve hesap işlemlerini düzenleyecek yapıda, özellikle muhasebe konusunda uzman kişilerin kullanımı için hazırlanmaktadır.

2014-08-07

MİKRO TALEP FORMU

Kullanmak istediğiniz mikro sürümü
Kullanmak istediğiniz mikro paketi
Firma adı;
Adınız / Soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Güvenlik sorusu
8 + 9 =
facebook_logomikro yetkili satýcý logosu mikro yetkili satýcý logosu Mikro Muhasebe Programı İzmir Yetkili Satıcısı Yapay Zeka Ltd. Projesidir.